Online Class ত শিক্ষয়িত্ৰীলৈ অশ্লীল বাৰ্তা !

বিদ্যালয়ৰ  অনলাইন শ্ৰেণীৰ শিক্ষয়িত্ৰীলৈ অশ্লীল বাৰ্তা। প্ৰতিবাদ কৰাত ওলোটাই শাস্তি শিক্ষয়িত্ৰীৰ ওপৰতে। বিদ্যালয়খনে শিক্ষয়িত্ৰীক সাত দিনৰ বাবে নিলম্বিত কৰিছে। হাওৰাৰ শিৱপুৰৰ এখন ইংৰাজী মাধ্যমৰ বিদ্যালয়ৰ এই কাণ্ডত হতবাক হৈ পৰিছে শিক্ষক সমাজ।

শিক্ষয়িত্ৰীগৰাকীয়ে অভিযোগ কৰিছিল যে ২৩ আগষ্টত বিদ্যালয়খনৰ নৱম শ্ৰেণীৰ ক্লাছৰ সময়ত কিছুমান শিক্ষাৰ্থীয়ে অনলাইন প্লেটফৰ্মত নিজৰ মাজত অশ্লীল বাৰ্তাৰ জৰিয়তে কথা পাতি আছিল। ইয়াৰ মাজতে, কিছুমান শিক্ষাৰ্থীয়ে প্ৰতিবাদ কৰিছিল আৰু তেওঁৰ বন্ধুসকলক সংযত হ’বলৈ কৈছিল, কিন্তু শিক্ষাৰ্থীসকলে একো মনোযোগ নিদিয়াকৈ তেওঁলোকৰ কথোপকথন অব্যাহত ৰাখিছিল। শিক্ষয়িত্ৰীগৰাকীয়ে শিক্ষাৰ্থীসকলক শ্ৰেণীৰ পৰা বাহিৰ কৰি দিবলৈ বাধ্য হৈছিল।

শিক্ষয়িত্ৰীগৰাকীয়ে দাবী কৰে যে তেওঁলোকে তেতিয়া আন এটা নামলৈ অনলাইন প্লেটফৰ্মত প্ৰৱেশ কৰিছিল আৰু তেওঁৰ নামত অশ্লীল ভাষাত ভাবুকি দিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।

তাৰ পিছত তেওঁ বিদ্যালয়খনৰ প্ৰধান শিক্ষকক অৱগত কৰিছিল। বিদ্যালয়খনৰ প্ৰধান শিক্ষকে বিষয়টো এৰাই চলিবলৈ পৰামৰ্শ দিছিল। পিছদিনা, হাৰাশাস্তিৰ সন্মুখীন হোৱা শিক্ষয়িত্ৰীগৰাকীয়ে বিদ্যালয়লৈ এটা মেইল প্ৰেৰণ কৰি ঘটনাটোৰ তদন্ত কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছিল। কিন্তু এইবাৰো, বিদ্যালয়খনে শিক্ষয়িত্ৰীগৰাকীয়ে পেছাদাৰী বিপদ আৰু প্ৰধান শিক্ষকৰ দ্বাৰা বিষয়টো পৰিহাৰ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দি এটা কাউণ্টাৰ মেইল প্ৰেৰণ কৰিছিল। শিক্ষয়িত্ৰীগৰাকীয়ে তেতিয়া হাওৰা চেটাৰ্জীহাট আৰক্ষী থানাত এখন সাধাৰণ অভিযোগ দিছিল। ইয়াৰ উপৰিও, তেওঁ চাইবাৰ ক্ৰাইম বিভাগত এটা অভিযোগ দাখিল কৰিছিল। অভিযোগটোত বিদ্যালয়ৰ নামৰ বাবে শিক্ষয়িত্ৰীগৰাকীয়ে বিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষৰ ৰোষৰ সন্মুখীন হ’ব লগা হৈছিল। বিদ্যালয়খনে তেওঁক এখন নিলম্বন পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰিছিল আৰু সাত দিনৰ বাবে নিলম্বিত কৰিছিল আৰু শ্ব’-কজ কৰিছিল।

শিক্ষয়িত্ৰীগৰাকীয়ে দাবী কৰে যে যদিও ডেকা ল’ৰাবোৰে ভুল কৰে, তথাপিও তেওঁ বিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা ইমান ডাঙৰ অপমান গ্ৰহণ কৰিব নোৱাৰে। তেওঁক কেৱল নিলম্বিতই নহয় বিদ্যালয়ৰ হোৱাটছএপ গোটৰ পৰাও বাহিৰ কৰি দিয়া হৈছিল বুলি অভিযোগ কৰা হৈছে। বিদ্যালয়ৰ প্ৰশাসক শৌৰ্যসাধন বসুৱে দাবী কৰে যে শিক্ষয়িত্ৰীগৰাকীক নিলম্বন কৰা হোৱা নাই, কেৱল শ্ব’কজ কৰা হৈছে।

Leave a Comment