Google Map ত বিচাৰি নোপোৱা স্থান

পৃথিৱীৰ 6 টা গোপন স্থান যিবোৰ আপুনি কেতিয়াও গুগল মেপত নেদেখিব । যদি আপুনি গুগল মেপত এই স্থানবোৰ অনুসন্ধান কৰে, আপুনি ইয়াৰ আধাতকৈ অধিক অস্পষ্ট দেখিব। পৃথিৱীত কিছুমান ঠাই আছে যিবোৰ গুগল মেপত দেখা নাযায়।আপুনি গুগল মেপত এই ঠাইবোৰ লকেট কৰিব নোৱাৰে।

এই ঠাইবোৰ হয় ব্লাৰ্জাৰ কৰা হৈছে বা মানচিত্ৰত পিক্সেল কৰা হৈছে।গুগল মেপে আপোনাৰ বাবে যিকোনো ঠাইলৈ অহা সহজ কৰি তোলে আৰু আপুনি সহজে নতুন স্থান বিচাৰি পাব পাৰে।

ইয়াক প্ৰায় সকলো ঠাইতে আৰু অৱস্থানত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰি, কিন্তু আপুনি জানি আচৰিত হ’ব যে পৃথিৱীত এনে কিছুমান ঠাই আছে যিবোৰ গুগল মেপতো দেখা নাযায়। কিবা কাৰণত এই ঠাইবোৰ হয় অস্পষ্ট বা মানচিত্ৰত পিক্সেল কৰা হৈছে। আপুনি গুগল মেপত এই ঠাইবোৰ লকেট কৰিব নোৱাৰে।

কেটেনোম নিউক্লিয়াৰ পাৱাৰ প্লাণ্ট, ফ্ৰান্স
কেটেনোম নিউক্লিয়াৰ পাৱাৰ প্লাণ্ট হৈছে বিশ্বৰ নৱম পাৰমাণৱিক শক্তি কেন্দ্ৰ। এই লাক্সেমবাৰ্গ চহৰখনৰ পা গ্ৰেণ্ড এষ্টত আছে। যদি আপুনি ইয়াক গুগল মেপত বিচাৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব, ইয়াক সমগ্ৰ এলেকা মানচিত্ৰত পিক্সেল কৰা হৈছে।

কোছ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰ, গ্ৰীচ
এইটো কোছ দ্বীপত অৱস্থিত আৰু আপুনি ইয়াক গুগল মেপতো চাব নোৱাৰে। এই বিমানবন্দৰটো চাৰ্টাৰ এয়াৰলাইনছৰ বাবে। ই গ্ৰীষ্মকালত আটাইতকৈ সক্ৰিয়।

আমচিটকা দ্বীপ আলাস্কা

যদি আপুনি গুগল মেপত এই দ্বীপটো অনুসন্ধান কৰে, আপুনি ইয়াৰ আধাতকৈ অধিক অস্পষ্ট দেখিব। ৰেকৰ্ডছৰ মতে, ১৯৫০ ৰ দশকৰ শেষৰ ফালে ভূগৰ্ভস্থ পাৰমাণৱিক পৰীক্ষাৰ বাবে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ পাৰমাণৱিক শক্তি আয়োগে আমচিটকাক বাছনি কৰিছিল। ৩ টা ভূগৰ্ভস্থ পাৰমাণৱিক পৰীক্ষা কৰা হৈছে। দ্বীপটো বৰ্তমান তেজস্ক্ৰিয় পদাৰ্থৰ লিকেজৰ ওপৰত নিৰীক্ষণ কৰা হৈছে। এইটো ২০২৫ চনৰ ভিতৰত বন্যপ্ৰাণী সংৰক্ষণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।
পৃথিৱীৰ এনে ঠাই য’ত মাধ্যাকৰ্ষণৰ নিয়মে কাম নকৰে,

জেনেট দ্বীপ, ৰাছিয়া
যদি আপুনি গুগলত জিননেট আইলেণ্ড ৰাছিয়া টাইপ কৰে, আপুনি স্ক্ৰীণত একো দেখা নাপাব। পূব চাইবেৰিয়ান সাগৰত অৱস্থিত, এই ঠাইখন আপুনি লকেট কৰিব নোৱাৰে। ইয়াক ৰাছিয়াৰ সামৰিক ঘাটি বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

মাৰ্কোলে নিউক্লিয়াৰ চাইট, ফ্ৰান্স
যদি আপুনি গুগল মেপত মাৰ্কোল নিউক্লিয়াৰ ছাইট চাব বিচাৰে, আপুনি ইয়াক দেখা নাপাব। আপুনি এই সমগ্ৰ ছাইট মেপত পিক্সেলযুক্ত দেখিব। প্ৰতিবেদনঅনুসৰি, এইটো ফ্ৰান্স চৰকাৰৰ নিৰ্দেশত কৰা হৈছে। ই ফ্ৰান্সৰ শীৰ্ষ পাৰমাণৱিক গৱেষণা কেন্দ্ৰসমূহৰ এটা।

মৰুৰা দ্বীপ, ফৰাচী পলিনেছিয়া
যেতিয়া আপুনি গুগল মেপত এই দ্বীপটো দেখিব, আপুনি ইয়াৰ কিছু অংশ দেখিব, আনহাতে আনটো অংশ অস্পষ্ট হৈ আছে। প্ৰতিবেদনঅনুসৰি, ফৰাচীসকলে ১৯৬৬ চনৰ পৰা ১৯৯৬ চনৰ ভিতৰত মুৰুৰাত পাৰমাণৱিক পৰীক্ষা চলাইছিল। দৰ্শনাৰ্থীসকল ইয়ালৈ আহিব নোৱাৰে।

Leave a Comment