ৰোহিত শৰ্মাৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটত সম্পূৰ্ণ ১৫ হাজাৰ ৰাণ

ৰোহিত শৰ্মাই অভেল টেষ্টৰ দ্বিতীয় দিনা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটত ১৫,০০০ ৰাণ সম্পূৰ্ণ কৰে। তেওঁ এই কৃতিত্ব প্ৰদৰ্শন কৰা ৮ম ভাৰতীয়।

ৰোহিত শৰ্মাই টেষ্ট অপেনাৰ হোৱাৰ পিছৰে পৰা সমগ্ৰ বিশ্বতে তেওঁৰ বেটৰ ছন্দ দেখুৱাইছে। ৰোহিত শৰ্মাৰ বেটে ইংলেণ্ড টেষ্ট শৃংখলাত ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে। ৰোহিত শৰ্মা এতিয়া ভাৰতৰ শীৰ্ষ টেষ্ট স্থানপ্ৰাপ্ত বেটছমেন হৈ পৰিছে। অৱশ্যে ৰোহিত শৰ্মাই অভেল টেষ্টৰ দ্বিতীয় দিনা এটা ডাঙৰ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰে।

ৰোহিত শৰ্মাই শুকুৰবাৰে তেওঁৰ ১৫,০০০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ৰাণ সম্পূৰ্ণ কৰে। ৰোহিত শৰ্মা এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰা ৮ম ভাৰতীয় খেলুৱৈ। শচীন, দ্ৰাবিড়, বিৰাট কোহলী, সৌৰভ গাংগুলী, মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী, বীৰেন্দ্ৰ ছেহৱাগ আৰু মহম্মদ আজহাৰুদ্দিনে তেওঁৰ আগত ১৫,০০০ তকৈও অধিক আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে।

ৰোহিত শৰ্মাই ৩৯৭ তম ইনিংছত ১৫,০০০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ৰাণ সম্পূৰ্ণ কৰিছিল। তেওঁ তালিকাৰ ৫ম স্থানত আছে। বিৰাট কোহলীয়ে মাত্ৰ ৩৩৩ টা ইনিংছত ১৫,০০০ ৰাণ সম্পূৰ্ণ কৰিছিল। শচীনৰ মুঠ ৩৫৬ টা ইনিংছ আছিল।

ৰোহিত শৰ্মাৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰো তেওঁৰ এদিনীয়া কেৰিয়াৰৰ দৰে সলনি হৈছে। যেতিয়া ৰোহিত শৰ্মা ২০১৩ চনত অপেনাৰ হৈছিল, তেতিয়া তেওঁ ধুমধামেৰে ৩ টা দ্বিশতক মাৰিছিল। ৰোহিত শৰ্মাৰ বেটে বিশ্বকাপ ২০১৯তো শতক অৰ্জন কৰি আহিছিল। এতিয়া যেতিয়া ৰোহিত শৰ্মা টেষ্ট অপেনাৰ হৈ পৰিছে, তেওঁ এই ফৰ্মেটতো নিজৰ দক্ষতা প্ৰদৰ্শন কৰা আৰম্ভ কৰিছে।

ৰোহিত শৰ্মাই এতিয়া আইচিচি টেষ্ট ৰেংকিঙত বিৰাট কোহলীক অতিক্ৰম কৰিছে। ৰোহিত শৰ্মা বৰ্তমান টেষ্ট ৰেংকিঙত পঞ্চম স্থানত আছে। আনহাতে ১ ছেপ্টেম্বৰ, ২০১৯ তাৰিখে তেওঁৰ টেষ্ট ৰেংকিং আছিল ৫৩।

ৰোহিত শৰ্মাই এতিয়ালৈকে ৪৩.৬০ গড়ে ৮ টা ইনিংছত ২৬১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে। অভেল টেষ্টৰ দ্বিতীয় ইনিংছত ৰোহিত শৰ্মাক এটা ডাঙৰ স্ক’ৰৰ প্ৰয়োজন। তেতিয়াহে ভাৰতীয় দলটোৱে অভেলত জয়ৰ কথা ভাবিব পাৰিব।

Leave a Comment